אופה הכפר

אנומראל עוגן, אבו-גוש

גללו מטה

הזמנות ליום שישי - 25.10

אהלן חברים

האפייה הקרובה תהיה ליום שישי, ה-25 לאוקטובר. כרגיל -
הזמנות יתקבלו עד יום חמישי, ה-24 באוקטובר בשעה 11:00 בבוקר.

איסוף הלחמים- באבו גוש : בין 9:00 ל- 16:00
ב"קצביה של עופר" : בין 9:00 ל - 14:00

יש לציין את נקודת האיסוף הרצויה.
מיילים עם אישור ההזמנה ישלחו ביום חמישי אחה"צ. , אם לא קיבלתם מייל אישור - אנא בידקו גם בתיבת דואר הזבל!!

הזמנות בלינק למטה

וכתזכורת - 

נקודת איסוף חדשה - ב"הקצביה של עופר" בקסטל (זה מה ששמים בוויז) . ההזמנות יחכו שם עם שמכם בשקיות עד השעה 14:00. יש לציין נקודת איסוף ב"הערות" בטופס ההזמנה

לחצו כאן לביצוע ההזמנה

יעוץ, הקמה והדרכה לאופים ומאפיות

בין אם אתם אופים מקצוענים, חובבים או משהו באמצע...אני פה כדי לקחת אתכם הלאה. הדרכה שלמה לעולם הלחם והאפייה, מרמת האופה הביתי ועד הדרכה וליווי למאפיות קיימות והקמת מאפייה מרעיון ורכישת היידע הבסיסי ועד הקמה והפעלה מוצלחים.

הלימוד והעבודה איתי הם בשתי ווריאציות - סדנאות (שאותן ניתן לראות באתר) או  - תהליך מודולורי שמותאם לצרכים הספציפים שלכם. 

הסדנאות מתקיימות במאפייה/מעבדה שלי באבו-גוש. 

אז איך מתחילים?

מי שמחפש סדנא או קורס- הציצו בדף הרלוונטי באתר. אופים, בעלי מאפיות וחובבי אפייה המעוניינים בהדרכה ולימוד אישיים -מוזמנים בשמחה לפנות אלי דרך האתר ופרטי הקשר. נדבר קצת, נבין מה רצוי ומה אפשרי ומשם נתקדם לתכנית שתתאים לכם.

מי אני?

שמי אנומראל עוגן. אני במטבחים למעלה מ-20 שנה. הייתי שף, בעל מסעדה וקייטרינג, סו-שף ומנהל ברים. לאפייה הגעתי כסו-שף תחת שף יוסי אלעד (מחנהיודה) במסעדת אלומה בגליל. בצק היה התפקיד...פסטה, לחמים, מתוקים...התאהבתי. המשכתי ללמוד ולחקור. כשרציתי לפתוח מאפייה נסעתי לאיטליה, ללמוד אפייה מסורתית בתנור עצים, בלי חשמל...רק מים, קמח, מלח וידע. כשחזרתי פתחתי את "ריפתא" בכפר כליל. אפיתי בתנור לבנים עצום על עצים ללא כל התנאים שאופים אוהבים- ללא מלוש, מזגן, מקררים וחלק מהזמן- תאורה. למדתי דברים שלומדים רק בתנאים הקשים ביותר. המאפייה הייתה הצלחה גדולה ובמקביל לימדתי וייעצתי לאחרים. בשיא ההצלחה נאלצתי לסגור את המאפייה עקב מחלה קשה שדרשה טיפולים של שנה והחלמה של עוד כמה. חזרתי ללמד, לייעץ, לעזור. 

הרבה אופים עברו ועוברים תחת ידי. חלקם הגדול הופך לאנשי מקצוע מהשורה הראשונה- מאיישים מאפיות בוטיק או פותחים את שלהם וחלקם...אופים לחם נהדר לשמחת ליבם של חבריהם ובני משפחותיהם.

טוב מראה עיניים

חורים

מה אני עושה?

תפיסת העולם שלי באפייה נובעת מאיזון בין שני קצוות- האופה כאמן, והאפייה כמדע. בלימוד אני מניח יסודות מבוססים, מחקרית ואמפירית לטכניקה והתיאוריה באפייה אך במקביל משתדל לקדם אופים למצוא את דרכם ואת שיטות העבודה שלהם. אני מאמין שלחם טוב הוא לא אחיד, שלכל אופה יש לחם שלו ועם זאת ישנם סטנדרטים ומדע מאחורי כל זה שמחיב התייחסות והבנה עמוקה. אני מכוון לאפייה בריאה (ללא תוספים מכל סוג) אך מאמין שאופה צריך לדעת כמה שיותר, גם את מה שהוא אישית לא מייצר.

אני מאחל לאופים חיים ארוכים ולכן אני שם דגש גדול על עבודה פיזית נכונה, עם מינימום מאמץ כדי לשמור על הגוף לאורך שנים.

תלמידים שלי אופים במאפיות שונות או בבית, בדרכים שונות ומפיקים מגוון עצום של מאפים. כל אחד מהם מביא לידי ביטוי את יכולתו ומבחינתי זה העניין - שהידע שמועבר יבוא לידי ביטוי אישי.